Agencja Celna | Omida Sea And Air S.A.

Agencja Celna

Dbamy o to, aby odprawy były przeprowadzane szybko i skutecznie. Nasza Agencja Celna oferuje pełen zakres usług przewidzianych Unijnym Kodeksem Celnym.

PRZEWIŃ
Usługi spedycyjne

Agencja Celna. Oszczędzasz cenny czas

Dbamy o to, aby odprawy były przeprowadzane szybko i skutecznie.

Nasza Agencja Celna oferuje pełen zakres usług przewidzianych Unijnym Kodeksem Celnym podczas organizacji transportu morskiego, lotniczego i lądowego.

Zatrudniamy profesjonalną kadrę agentów celnych z wieloletnim doświadczeniem, zapewniając profesjonalne doradztwo celne.

Posiadamy pozwolenia na stosowanie wpisu do rejestru i zgłoszenia uproszczonego z możliwością zastosowania art. 33a ustawy VAT oraz na stosowanie odprawy scentralizowanej (AEO).

Obsługujemy wszystkie rodzaje ładunków

Obsługujemy wszystkie rodzaje ładunków w imporcie i eksporcie (z wyłączeniem broni oraz towarów podwójnego zastosowania).

Obsługujemy wszystkie rodzaje ładunków | Omida Sea And Air S.A.

Reprezentujemy kontrahentów

Reprezentujemy kontrahentów przed organami celnymi w pełnym zakresie przewidzianym w Unijnym Kodeksie Celnym.

Reprezentujemy kontrahentów | Omida Sea And Air S.A.

Oferujemy wsparcie

Oferujemy wsparcie w sytuacjach wymagających dodatkowej kontroli np. rewizji celnej towarów czy kontroli sanitarnej lub weterynaryjnej.

Oferujemy wsparcie | Omida Sea And Air S.A.

Dlaczego warto?

Sprawne odprawy celne

Realizujemy odprawy celne na terminalach w Gdyni, Gdańsku, Pruszczu Gdańskim, Szczecinie oraz na terminalach lotniczych Okęcie, Łódź i Katowice.

Szybkie zgłoszenia

Dokonujemy zgłoszeń celnych w procedurach zwykłych i uproszczonych.

Odpowiednie wnioski

Dokonujemy zgłoszeń i składamy wnioski o pozwolenie do gospodarczych procedur celnych, takich jak uszlachetnianie i odprawa czasowa.

Świadectwa pochodzenia

Wypełniamy świadectwa pochodzenia, karnetów TIR i ATA, dokumentów INF i T2L.

Informacja taryfowa

Zgłaszamy wnioski w celu uzyskania Wiążącej Informacji Taryfowej.

Rozliczanie VAT według ustawy

Rozliczamy przed organami celnymi podatku VAT zgodnie z art. 33a Ustawy o VAT.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania & odpowiedzi

Poznaj najczęściej zadawane pytania

Jakie dokumenty są wymagane do dokonania zgłoszenia celnego?

1) Upoważnienie do działania w imieniu firmy (w oryginale i odpowiednio podpisane przez osoby zgodnie z reprezentacją firmy) 2) Firma, na rzecz której dokonywane jest zgłoszenie celne, musi posiadać nr EORI, Faktura, rachunek lub inny dowód zapłaty za towar (przesyłkę) 3) Dokładne tłumaczenie towaru na fakturze, specyfikacja towarowa ze wskazaniem opakowań oraz wag brutto i netto 3) Konosament lub inny list przewozowy towarzyszący przesyłce 4) Dokument potwierdzający pochodzenie towaru, jeśli taka informacja nie znajduje się na fakturze lub rachunku 5) Odpowiedni dokument potwierdzający preferencyjne pochodzenie towaru lub pozwalający na obniżenie stawki celnej, jeśli w wypadku danego towaru jest taka możliwość 6) Wszelkie dodatkowe faktury wskazujące na dodatkowe koszty, jakie zostały poniesione w związku z transportem tej przesyłki (np. za fracht, ubezpieczenie, transport drogowy, opłaty portowe i inne) 7) Wszelkie inne dodatkowe koszty, które zostały poniesione do tej przesyłki, a nie są ujęte w fakturze importowej lub transportowej 8) Dodatkowo, w zależności od rodzaju przywożonego towaru, mogą być wymagane dodatkowe certyfikaty, świadectwa, czy pozwolenia. Zawsze przed każdą przesyłką nowego rodzaju towaru warto sprawdzić jakie dodatkowe dokumenty będą wymagane i czy nie ma ograniczeń przywozu.

Czym jest CE?

Co to jest WIT?

Gdzie można znaleźć informację o stawce celnej?

Więcej o usługach
undefined | Omida Sea And Air S.A.
Szybki kontakt
Formularz kontaktowy

Wycena transportu.
Postaw na zaufaną firmę TSL!

Złóż darmowe zapytanie na wycenę transportu morskiego, lotniczego lub kolejowego. Zyskaj doświadczonego partnera logistycznego. Współpracuj z polską spedycją o globalnym zasięgu.

Data Załadunku
Data Rozładunku

Ładunki (0)

Informacje Kontaktowe

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści pochodzących od Omida Sea And Air S.A.
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Omida Sea And Air S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących celem przedstawienia informacji handlowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r. - Prawo telekomunikacyjne

Administratorem Państwa danych osobowych będzie Omida Sea And Air Spółka Akcyjna (dalej: Sea And Air S.A). Można się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: ul. Plac Kaszubski 8, 81-350 Gdynia, przez e-mail: iodo@seaandair.pl. Dane osobowe będziemy przetwarzać w celu przygotowania ofert dotyczących produktów i usług Sea And Air S.A. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj.

 • Transport
  • Transport Morski
  • Transport Lotniczy
  • Transport Lądowy
 • Usługi
 • Firma
 • Klient
 • Blog
 • Kariera
 • Kontakt
  • 🇵🇱 Polski🇬🇧 English🇺🇦 Українська мова
Omida Sea And Air S.A.
Copyright © Omida Sea And Air S.A. 2012 - 2023
| Wszelkie prawa zastrzeżone
Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie plików Cookies. Więcej na Ochrona Danych