(+48) 58 772 39 00
biuro@seaandair.pl

Transport lotniczy

Bezpieczeństwo i szybki transport Twoich przesyłek

OMIDA Sea & Air

Fracht lotniczy to idealny wybór dla wszystkich firm, którym zależy na krótkim czasie realizacji dostawy.

W szczególności polecamy wykorzystanie tej formy transportu dla ładunków o wysokiej wartości lub wrażliwych na czas przewozu.

W Omida Sea and Air dbamy, aby przesyłki były dostarczane ekspresowo, ale jednocześnie miały zapewnione pełne bezpieczeństwo na całej trasie obsługi.

Rozwiązania intermodalne

Świadczymy rozwiązania intermodalne łączące szybkość transportu lotniczego z atrakcyjną ceną frachtu oceanicznego. Przesyłki są nadawane w portach morskich w Szanghaju, Hongkongu, Taiwanu lub Shenzhen do Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a następnie transportowane samolotem do Frankfurtu nad Menem.

foto
foto

Najszerszy zakres ubezpieczenia cargo

Oferujemy najszerszy zakres ubezpieczenia cargo, zapewniającego ochronę ładunku na całej trasie przewozu, w tym również podczas załadunku, rozładunku i składowania

foto

Dlaczego warto?

  • Oferujemy obsługę transportu w relacji „door-to-door”, „door-airport”, „airport-door”, „airport-airport.
  • Zapewniamy kompleksową obsługę w portach lotniczych na całym świecie.
  • Współpracujemy ze wszystkimi największymi liniami lotniczymi.
  • W ramach transportu lotniczego oferujemy sprawną i szybką obsługę celną ładunków w eksporcie, imporcie oraz tranzycie towarów.

Pytania & Odpowiedzi

foto

Jakie dokumenty są potrzebne do zlecenia transportu lotniczego?

Standardowymi dokumentami wymaganymi przy obsłudze transportu lotniczego są: faktura handlowa za towar będący przedmiotem wysyłki oraz specyfikacja (packing list) zawierająca podstawowe dane nadawcy i odbiorcy oraz informacje o ilości, wadze, wymiarach i rodzaju opakowań. Czasem potrzebne są dodatkowe dokumenty, na przykład w przypadku transportu towarów niebezpiecznych lub podlegających specyficznym regulacjom. Ponadto w niektórych państwach odbiorcy wymagają świadectwa pochodzenia towaru lub innych, niestandardowych dokumentów, warto jest więc sprawdzić przed wysyłką, czy odbiorca ma jakieś specyficzne wymagania w tym zakresie.

Ile czasu trwa transport lotniczy?

Poglądowo można przyjąć że sam czas transportu lotniczego lotnisko-lotnisko dla przesyłek międzykontynentalnych wynosi około 1 dnia w przypadku połączeń bezpośrednich (z Polski są one dostępne jedynie do kilku lotnisk poza Europą), około 2 dni w przypadku serwisów ekspresowych, około 3-4 dni w przypadku serwisów standardowych i około 5-7 dni w przypadku serwisów ekonomicznych. Podane powyżej orientacyjne czasy transportu nie obejmują czasu potrzebnego na odbiór przesyłki, odprawę eksportową, kontrolę bezpieczeństwa i oczekiwanie na załadunek w kraju eksportera, oraz na operacje lotniskowe, odprawę importową i dostawę do drzwi w kraju importera.

Jakie są maksymalne wymiary i waga ładunku, jakie można przetransportować drogą lotniczą?

Maksymalne wymiary i waga towaru, które mogą być zaakceptowane przez linię lotniczą, zależą od typów samolotów wykorzystywanych na danej trasie. Większość połączeń pomiędzy ważniejszymi lotniskami na świecie obsługiwana jest przez samoloty szerokokadłubowe, których głównym ograniczeniem są wymiary palety lotniczej oraz wysokość luku bagażowego. Najczęściej można przyjąć że towar mieszczący się na standardową paletę lotniczą o wymiarach 317 x 223 cm i o wysokości 75 cm na trasach europejskich wynosi, 160 cm na trasach transatlantyckich wynosi 160 cm oraz 220 cm w samolotach cargo. W wielu przypadkach sprawdzamy więc z liniami lotniczymi czy przyjmą dany towar na danej trasie.

Czy drogą lotniczą można przewieźć ładunki w temperaturze kontrolowanej?

Można, przy czym przewóz towaru w temperaturze kontrolowanej może się odbywać na wiele różnych sposobów:

  • w tak zwanym serwisie pasywnym, czyli usłudze, podczas której linia lotnicza zobowiązuje się do transportu towaru w temperaturze od +15 do +25 ℃ a także do przechowania towaru na terminalach lotniczych podczas przeładunków w takiej temperaturze
  • w lotniczym kontenerze chłodniczym, zapewniającym temperaturę od +2 do +8 ℃
  • przy pomocy izotermicznych opakowań, czasem wypełnionych suchym lodem, zapewniających wymaganą temperaturę w określonym przedziale czasowym.

Odpowiedni dobór serwisu zależy od rodzaju towaru i wymaganej temperatury, trasy przewozu i dostępnych na niej serwisów oraz o możliwości przygotowania towaru do transportu przez eksportera.

szybki kontakt
(+48) 58 772 39 00
oferta@seaandair.pl

Wycena dla Ciebie

Zapraszamy do kontaktu, przygotujemy wycenę i doradzimy
jak zoptymalizować transport Twoich ładunków.

Wycena
Linkedin
Kontakt