Samolot z maseczkami z Chin wystartował! Czyli jak w Omida Sea And Air S.A. ścigamy się z czasem podczas obsługi importu środków ochrony osobistej

Czas transportu od zawsze odgrywał ważną rolę w logistyce, ale w dobie epidemii koronowirusa, jego znaczenie mocno wzrosło. Sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej należą do towarów potrzebnych na już, zarówno w Polsce jak i w innych krajach zmagających się z COVID-19. Dlatego obecnie najczęściej i najchętniej wykorzystywanym środkiem do ich transportu są samoloty. Niestety w związku z zawieszeniem ruchu pasażerskiego między Polską a Chinami dostępność przestrzeni cargo drastycznie spadła, tym samym znacznie komplikując cały proces logistyczny.

Reagując na powyższe ograniczenia transportowe i odpowiadając na potrzeby naszych Klientów dział lotniczy Omida Sea And Air S.A. rozpoczął loty czarterowe z produktami medycznymi z Państwa Śródka do Polski.

We wtorek 28 kwietnia z międzynarodowego portu lotniczego Szanghaj-Pudong (PVG) wyruszy wyczarterowany przez nas samolot – Airbus A321 z niemal 10 tonami i 100 CBM ładunku na pokładzie. Wśród towarów, które przylecą 29 kwietnia na lotnisko im. Chopina w Warszawie znajdować się będą przede wszystkim maseczki medyczne oraz inne środki ochrony osobistej, które po odprawie celnej dostarczymy do finalnych odbiorców.

Nieustannie monitorujemy sytuację na rynku transportowym i dostosowujemy nasze działania tak, aby zabezpieczyć interesy naszych Klientów zaspokajając w pełni ich potrzeby logistyczne.

W środę 29/04 po 12 godzinnym locie z Shanghaiu, na lotnisku Chopina w Warszawie wylądował Airbus A321 wyczarterowany przez Omida Sea And Air S.A.

Airbus A321 to samolot pasażerski średniego zasięgu produkowany przez europejskie konsorcjum Airbus w Tuluzie, przewożący standardowo od 180 do 220 pasażerów.

W obecnej sytuacji samoloty pasażerskie wykorzystywane są również do przewozu cargo, a pusty Airbus A321 może pomieścić nawet 25 ton ładunku o łącznej powierzchni 100m3. 

Na pokładzie samolotu wyczarterowanego przez Omida Sea And Air S.A. znajdowały się środki ochrony osobistej, w tym ponad 2 mln maseczek medycznych. Kartony z towarem zostały umieszczone zarówno na siedzeniach pasażerskich jak i w schowkach bagażowych znajdujących się nad nimi. Wykorzystanie każdego skrawka samolotu do obładunku towarem sprawiło, że operacje związane z załadunkiem oraz zabezpieczeniem towaru zajęły prawie 8 godzin, co jest całkiem dobrym wynikiem.

Dział lotniczy Omida Sea And Air S.A. planuje kolejne czartery samolotów, aby zapewnić szybki i bezpieczny serwis dla obsługi importu kluczowych dla naszych Klientów towarów.

Zapraszamy do kontaktu firmy poszukujące wsparcia logistycznego i fachowego doradztwa w zakresie importu środków ochrony indywidualnej do Polski.  Posiadamy doświadczenie w organizacji transportu i odpraw celnych zarówno materiałów medycznych jak i środków ochrony osobistej.

Maciej Adam
mob. +48 536443320
email: m.adam@omida.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>